هواکش سورا کالا

افزایش شرکت‎های صنعتی بزرگ و به تبع آن مواد شیمیایی و آلاینده‌ها، باعث ایجاد شرایطی خطرناک شده است. تجهیزات صنعتی و دستگاه‎ها در محیط‎ بسته، گازهای سمی و گرم تولید می‎‌کنند، که سلامت کارکنان و افرادی که در داخل محیط هستند را به خطر می‌‎اندازد. از سوی دیگر اگر هوای آلوده از محیط تخلیه نشود، به دستگاه‌‎ها و سایر تجهیزات شرکت‎های صنعتی آسیب وارد می‎کند.

در یک محیط اداری که بیشتر تجهیزات و دستگاه‎‌های آن به فن‌های خنک کننده نیاز دارند، هواکش صنعتی می‌تواند این مشکل را حل کند. برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل قطعات باید هوای محیط تمیز و پاک باشد. به عنوان مثال کامپیوترها از جمله وسایلی هستند که به سیستم خنک کننده نیاز دارند. در منازل مسکونی در مکان‌هایی مانند سرویس بهداشتی و آشپزخانه، نصب هواکش ضروری است.

از دیگر محیط‌هایی که به هواکش نیاز دارند، مکان پرورش دام و حیوانات اهلی است. با توجه به نیاز دام، طیور و حیوانات اهلی به هوای پاک، وجود هواکش صنعتی الزامی است، زیرا در صورت نداشتن تهویه مناسب، بوی نامطبوع، هوای آلوده و گازهای مضر تولید شده در محیط بسته باعث بیمار شدن و تلف شدن آنها می‌شود. محیطهای کشت گلخانه‌ای نیز نیاز به هواکش صنعتی دارند. دور کردن گازهای سمی از گیاهان، باعث تقویت رشد آنها می‌شود.

هواکش صنعتی سورا کالا

هواکش‎‌های صنعتی چه ویژگی هایی دارند؟   

هواکش‌‎ها برحسب کاربردی که دارند به دو نوع خانگی و صنعتی تقسیم می‌‎شوند. هواکش‎‌های صنعتی نسبت به نوع خانگی، قدرتمندتر و در اندازه و حجم بزرگتری ساخته می‌‎شوند و برای به جریان درآوردن هوای درون کانال‌ها، دودکش‌‎های صنعتی و تمامی محل‌هایی که نیاز به تهویه و خنک سازی دارد، استفاده می‌‎شوند.

در خرید هواکش چه آیتم‌هایی باید در نظر گرفته شوند؟

برای تهیه یک هواکش صنعتی باید به مقدار آلاینده، گرما و بوی نامطبوع محیط توجه کرد. قدرت هواکش یا سیستم تهویه را باید بر اساس میزان آلاینده انتخاب کنید، همچنین باید به ورودی و خروجی هوا و نحوه نصب دستگاه در ساختمان توجه شود.

با توجه به اینکه دستگاه سانتریفیوژ دار فشار هوای بالایی را تولید می‎‌کند، باید در زمان تهیه دستگاه به میزان توان دستگاه و نیاز خود توجه کنید. ابعاد هواکش برای محیط صنعتی اهمیت زیادی دارد. اندازه گیری متراژ محل کار به منظور تعیین قدرت و میزان مکش هواکش اهمیت دارد.

انواع هواکش‌‎های صنعتی کدامند؟

هواکش‎‌های صنعتی به دو نوع سانتریفیوژ و جریان محوری تقسیم بندی می‎‌شوند. این دو دستگاه از نظر نحوه عملکرد و جریان هواکشی با هم متفاوت هستند، اما هر یک ویژگی‎های مخصوص به خود را دارند که در ادامه به آن می‎پردازیم.

1-هواکش‌‎های صنعتی جریان محوری

در این مدل هوا از یک سو به سمت پروانه یا فن دستگاه وارد می‎‌شود. با چرخش پروانه، هوا از همان جهت خارج می‌‎شود. در واقع این دستگاه بدون جهت دهی جریان هوا عمل می‌‎کند و از آن برای محیط‎های صنعتی که به انتقال حجم بالای هوا در فشار پایین نیاز دارد، استفاده می‌‎شود.

2-هواکش‌های سانتریفیوژ 

نوع سانتریفیوژ، سرعت جریان هوا در هنگام ورود و خروج را تغییر می‌دهد. در این دستگاه سرعت هوا بعد از ورود به وسیله پروانه افزایش می‎‌یابد. سپس پروانه با چرخش 90 درجه، هوا را خارج می‌کند. در واقع عملکرد پرانه، وجود محفظه یا هوزینگ باعث ایجاد فشار می‌‎شود.

هواکش خانگی سورا کالاهواکش خانگی چیست؟

هواکش خانگی در مقایسه با صنعتی ابعاد بسیار کوچکتری دارد. نصب هواکش در آشپزخانه، دستشویی و حمام که محل تجمع بخار یا رطوبت است، برای جلوگیری از زنگ زدن و خراب شدن وسایل آنها الزامی است. نوع خانگی نیز مدل‌های مختلفی دارد که با توجه به متراژ باید انتخاب شوند.